Kāpēc izvēlēties koka karkasa māju ?

 

Zemākas būvniecības izmaksas — Pārceļot daļu darba no būvlaukuma uz rūpnīcu - ražojot karkasa paneļus - tiek precīzāk un efektīvāk izmantoti materiāli un darbaspēks, kā arī tas nodrošina augstāku kvalitāti.

 

Kvalitāte — koka karkasu ražošana rūpnīcā tiek rūpīgi uzraudzīta un katra paneļa kvalitāte tiek nepārtraukti pārbaudīta dažādās gatavības stadijās

 

Viegli uzbūvēt — būvējot karkasu meistari objektā strādā ar gataviem paneļiem. Pateicoties mūsu montāžas tehnoloģijai ir vajadzīgs mazāks būvlaukums, kas pieļauj mājas būvēšanu arī uz maziem zemes gabaliem gan piepilsētās, gan pilsētu centros.

 

Būvēt jebkuros laika apstākļos – koka karkasa ēku salīdzinājumā ar mūra mājām ir iespējams būvēt faktiski jebkurā gadalaikā un jebkuros laika apstākļos. Paneļi ir hermētiski noslēgti, tādejādi bez liekiem sarežģījumiem varam strādāt arī ziemā.

 

Uzbūvēšanas ātrums – viena no galvenajām koka karkasa māju priekšrocībām ir konstrukciju montāžas ātrums. Neliela, īpaši apmācīta, montāžas brigāde spēj samontēt māju uz gataviem pamatiem 1-3 dienu laikā. Tas samazina projekta realizācijas ilgumu, ļaujot ietaupīt laiku un celtniecības izmaksas, neatkarīgi no laika apstākļiem.

 

Zemāka cena – kā liecina pieredze, pabeigta un dzīvošanai gatava koka karkasa ēka ar pabeigtu iekšējo un ārējo apdari izmaksā par 10-15% lētāk nekā analoģiska mūra māja.

 

Ekoloģija — uzbūvējot koka karkasu māju tiek saražots uz pusi mazāk CO2 izmešu, uz pusi mazāk atkritumu un atgriezumu, uz pusi mazāk tiek piesārņots ūdens, kā arī par trešdaļu mazāk tiek patērēta enerģija, kā būvējot mājas no citiem materiāliem. Tas nozīmē, uzbūvējot koka karkasa māju, daba tiek pasargāta no liela piesārņojuma daudzuma

 

Mikroklimats — koka karkasa māju mikroklimats ir dabisks un nodrošina cilvēka organismam optimālus dzīves apstākļus.

 

Arhitektūras variācijas — koka karkasa māju var būvēt daudzu stāvu augstumā. Koka karkasa māju apdari var veidot gan no koka, gan dekoratīvajiem ķieģeļiem, gan apmetuma, gan no citiem visbiežāk izmantotajiem materiāliem.

 

Ērti izvietojami inženiertīkli – inženiertīklu – ūdensvada cauruļu, elektrokabeļu u.c. – ievilkšana un noslēpšana sienās, izmantojot atbilstīga izmēra urbumus nesošajos koka statņos. Daudz vienkāršāk un ērtāk arī veicama jaunu tīklu, piemēram, signalizācijas vadu, ievilkšana jau gatavā sienā.

 

Konstrukcijas stabilitāte — koka karkasa mājas plaši tiek izmantotas gan dažādos reģionos, kur pastāv plūdu draudi, gan seismiski aktīvās joslās, gan klimatiskajās joslās, kur temperatūras var nokristies zem -300C, gan arī vietās, kur temperatūra var būt augstāka par +400C. Visos šajos reģionos koka karkasa mājas tiek celtas tieši tāpēc, ka tās bieži vien pat nodrošina augstāku drošību kā mājas no citiem materiāliem.

 

Vieglums — mājas kopējais svars ir 3-4 mazāks, par, piemēram, tāda paša izmēra ķieģeļu māju, kas nozīmē, ka koka karkasa mājām nav nepieciešams pārmērīgi masīvi pamati, kas attiecīgi palielinātu izmaksas.

 

Ērtāka un lētāka ekspluatācija — koka karkasa mājas ir siltas un to ārsienas gandrīz par 50% pārsniedz Latvijas Būvnormatīvos noteiktās normas. Tas nozīmē mazākus apkures rēķinus un komfortablāku dzīvi.

 

info@hus.lv     +371 26454545